Euskal Herriko 474 kazetaritza irakasle, argazkilari  eta kazetari (93 hedabidetakoak) batu dira manifestura.
474 profesores/as de periodismo, fotograf@s y periodistas (de 93 medios diferentes) del País Vasco han expresado su adhesión.


Ainara Arratibel    (Berria)

Ainara Mendiola

Ainhoa Arano Urriza    (EAko Nafarroako komunikazio arduraduna)

Ainhoa Etxeberria Pikabea    (Sakanako Guaixe astekaria)

Ainhoa Larrabe Arnaiz    (Berria)

Ainhoa Larrañaga Elorza    (Mondragon Unibertsitatea MU)

Ainhoa Lores Aranda

Ainhoa Mariezkurrena Etxabe

Ainhoa Oiartzabal    (Berria)

Ainhoa Sarasola    (Berria)

Ainitze Agirrezabala    (Azpeitiako Uztarria)

Aintzane Larrañaga

Aiora Mujika San Sebastian

Aitor Abaroa Sesma    (Gaztezulo)

Aitor Agirrezabal Moreno    (Gara)

Aitor Elduaien Mateo    (Euskadi Irratia)

Aitor Garagarza    (Plentzia Telebista)

Aitor Manterola Garate    (Berria)

Aitor Zabaleta Merino

Aitziber Lasa Iglesias    (Elhuyar)

Aitziber Laskibar Lizarribar    (Berria)

Aitziber Zapirain    (Euskal Irratiak)

Aitzol Barandiaran    (Euskal Telebista)

Alain Krausz    (BABinfo)

Albert Mercadé Massó

Alberto Pradilla    (Gara)

Alejandra Goikoetxea

Alfontso Arroio Monasterio    (Euskal Telebista)

Alfredo Alvaro Igoa     (Sakanako Guaixe astekaria)

Allande Etxeberri    (Radio Kultura)

Alvaro Hilario Pérez de San Román    (Montevideoko Brecha aldizkaria)

Amagoia Iban    (Berria)

Amaia Amilibia Salgado    (Sakanako Guaixe astekaria eta Beleixe Irratia)

Amaia Etxezarreta Ansa

Amaia Garcia Gonzalez    (Piztu.info)

Amaia Lekunberri Ansola    (fotokazetaria)

Amaia Okariz    (Euskaltzaindiko prentsa arduraduna)

Amaia Oca

Amaia Portugal Gonzalez

Amaia Ugalde Begoña    (Durangaldeko Anboto)

Amaia Villanueva    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Amaia Zurutuza    (Info7 Irratia)

Amancay Villalba    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Amets Badiola Rubio

Amparo Lasheras    (Gara)

Ana Galar    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Ana Galarraga Aiestaran    (Elhuyar)

Ana Iruretagoyena    (Euskadi Irratia)

Ana Morales    (Xerezaderen Artxiboa literatur podkasta)

Ana Ramos Ugarte    (Euskal Telebista)

Anakoz Amenabar    (Arabako Alea aldizkaria)

Anartz Agirre Madariaga    (Euskal Telebista)

Ander Altuna    (Euskadi Irratia)

Ander Egiluz Beramendi

Ander Perez Argote    (Berria)

Ander Txintxurreta Ibabe    (Euskal Telebista)

Andoni Basabe    (Euskal Telebista)

Andoni Famoso    (Freelance)

Andoni Fernandez Azcaray   (Bilboko Irola Irratia)

Ane Fernandez Aranburu    (Argazki Press)

Ane Irazabal    (Freelance)

Ane Lusarreta    (Euskal Telebista)

Ane Olaizola Elortza    (Urola Kostako Hitza)

Ane Roteta    (Freelance)

Ane Urrutikoetxea Bayon    (Irutxuloko Hitza)

Aner Murua    (Euskal Telebista)

Àngel Monlleó Marsal

Antton Gurrutxaga Hernaiz    (Elhuyar)

Araitz Muguruza   (Berria)

Arantxa Elizegi Egilegor    (Berria)

Arantxa Idieder   (Euskal Irratiak)

Arantxa Iraola    (Berria)

Arantxa Irastorza Armendariz    (Euskadi Irratia)

Arantxa Manterola    (Gara)

Arantxi Padilla    (Euskal Telebista)

Arantza García    (Barañaingo Plazaberri)

Arantzazu Ezkibel Galdos    (Goiena)

Argitxu Dufau    (Mediabask)

Aritz Intxusta    (Gara)

Aritz Legarretaetxebarria Eguskitza    (Euskadi Irratia)

Aritz Loiola Murillo    (Argazki Press)

Aritz Maldonado    (Garako kolaboratzailea)

Aritz Sorzabal Díaz   (Irutxuloko Hitza)

Arkaitz Apalategi    (Goierriko Hitza)

Arkaitz Buron de Miguel    (Barakaldoko Herrikolore)

Arkaitz Prieto Cano   (Bilboko Irola Irratia)

Arnaitz Lasarte Santa Kruz    (Berria)

Arritxu Iribar Egaña    (Euskadi Irratia)

Asier Aiestaran    (Gara)

Asier Blas Mendoza    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Asier Garcia Uribarri    (Berria)

Asier Imaz    (Tolosaldeko Ataria)

Axier Lopez    (Argia)

Batiste Ezeiza

Battitt Crouspeyre    (Euskal Irratiak)

Beñardo Kortabarria Olabarria    (Teknopolis eta Elhuyar)

Beñat Agirre Bengoetxea    (Hitzondo.net)

Beñat Gartzia Lizarralde    (Hamaika Telebista)

Beñat Zamalloa Akizu    (Freelance)

Beñat Zarrabeitia Asensio

Bitor Alonso Fradua    (Radio Euskadi)

Bixente Vrignon    (Radio France)

Boro LH    (Lahaine.org)

Carlos Aznarez    (Nodo50.org)

Danele Sarriugarte Mochales    (Elearazi.org)

David Buitrón Mena    (Ecuador Etxea)

David Garcia Avila   (Bilboko Irola Irratia)

David Gonzalez Martinez   (Bilboko Irola Irratia)

Edorta Arana    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Edu Lartzanguren Urdangarin    (Berria)

Edurne Ayuso Apaolaza    (Euskadi Irratia)

Edurne Begiristain    (Berria)

Edurne Elizondo Mitxelena

Egoitz Unamuno Loidi    (Soraluzeko Pil Pilean)

Eguzki Irratiko asanblada (Iruñerria)

Eider Madina    (Iruñerriko Xaloa Telebista)

Eider Olazar    (Info7 Irratia)

EITBko Erredakzio Kontseilua

Eihartze Aramendia Iparragirre

Ekaitz Goienetxea Cereceda

Ekhi Erremundegi    (ehKz.eus)

Ekhiñe Atorrasagasti Ugarte    (GFAko komunikazio departamentua)

Xabier Landabidea Urresti    (Euskadi Irratia)

Elixabete Garmendia Lasa    (Euskal Telebista)

Eneko Azkarate Laspiur (Goiena)

Eneko Olazabal    (Bilbo Hiria irratia)

Enekoitz Telleria Sarriegui    (Berria)

Eneritz Albizu Lizaso    (Urola Kostako Hitza)

Eneritz Arrillaga Garin    (Irutxuloko Hitza)

Eneritz Arzallus Alustiza    (Topatu.info)

Eneritz Iraola (Ttipi Ttapa)

Eneritz Maiz    (Tolosaldeko Ataria)

Enrique Martin Arco    (Radio Euskadi)

Eñaut Landa Artxanko    (Ahotsa.info)

Esti Elduaien

Estitxu Eizagirre Kerejeta    (Argia)

Estitxu Garai Artetxe    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Estitxu Ugarte Lopez de Arkaute   (Gaubeatik)

Estitxu Zabala    (Irutxuloko Hitza)

Eunate Serrano

Fabien Cordier    (France 3)

Fermin Etxegoien Uribeetxeberria    (EITB)

Fermin Munarriz    (Gara)

Frederik Verbeke    (Eklektika.fr)

Gaizka Amondarain    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Gaizka Aranguren

Garazi Arrula Ruiz    (Elearazi.eus)

Garbiñe Altxu Legazkue

Gari Garaialde Etxaburu    (Bostok Photo Agency)

Garikoitz Goikoetxea    (Berria)

Gaztezu Garralda    (Ahotsa.info)

Genís Vives Cantero    (Lanoticia.cat)

Gixane Andueza Goikoetxea    (Sakanako Guaixe astekaria eta Beleixe Irratia)

Goio Arana

Goizalde Landabaso Etcheverry    (Radio Euskadi)

Gontzal Landa Herbias    (Mondraberri.com)

Gorka Bereziartua Mitxelena    (Argia)

Gorka Erostarbe Leunda    (Berria)

Gorka Salces Alcalde   (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Gorka Santesteban    (Zumarraga-Urretxuko KK in zona irratia)

Gorka Zabaleta Lopetegi   (Zumaiako Baleike)

Gotzon Hermosilla    (Berria)

Guillermo Rivas Pacheco

Gurutze Pikabea    (Ttipi Ttapa)

Haritz Pascual Garjón    (Nafarroako EH Bilduko komunikazioa)

Haritz Petralanda Mugarea

Harri Fernández Iturralde    (EAko Gipuzkoako komunikazio arduraduna)

Hasier Etxeberria    (Euskal Telebista)

Hodei Iruretagoiena Albizu    (Berria)

Hodei Torres Fernandez    (Uribe Kostako Hiruka)

Ibai Kareaga Abaitua   (Bilboko Irola Irratia)

Ibai Zangitu    (Euskal Telebista)

Iban Arregi Epelde    (Berria)

Ibon Idigoras Garcia    (Euskal Telebista)

Idoia Alberdi Etxaniz    (EITB)

Idoia Eraso Gisasola    (Gara)

Igor Olaeta

Igor Susaeta    (Berria)

Ihintza Agirretxe

Ihintza Arrieta    (Euskal Irratiak)

Ihintza Orbegozo

Iker Bizkarguenaga    (Gara)

Iker Aranburu    (Berria)

Iker Laparra

Iker Leturiondo    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Iker Rincon    (Uribe Kostako Hiruka)

Iker Tubia    (Berria)

Ilargi Agirre Iturregi    (Berria)

Imanol Garcia Landa    (Tolosaldeko Ataria)

Imanol Intziarte    (Gara)

Imanol Legarda Díaz-Aguado    (Andoaingo Zine eta Bideo Eskola ESCIV)

Imanol Magro    (Berria)

Imanol Manterola Beizama    (Euskadi Irratia)

Imanol Murua Uria

Ines Arrue Unanue

Iñaki Alforja Sagone

Iñaki Berazategi Martinez    (Radio Euskadi)

Iñaki Elorza Aldalur    (Euskadi Irratia)

Inaxio Esnaola Aranzadi    (Hamaika Telebista)

Iñaki Alegria    (UEU eta EHU)

Iñaki Etxeleku   (Iparraldeko Hitza)

Iñaki Iriondo    (Gara)

Iñaki Larrañaga Aizpurua    (Radio Vitoria)

Iñaki Lazkano Arrillaga    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Iñaki Olano Arrese    (Euskal Telebista)

Iñaki Petxarroman    (Berria)

Iñaki Uria    (Hamaika Telebista)

Iñaki Zabaleta    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Iñako Gurrutxaga    (EiTB.eus)

Iñigo Astiz    (Berria)

Iñigo Fernandez de Martikorena   (Uribe Kostako Hiruka)

Iñigo Orduña    (Ahotsa.info)

Iñigo Rodeño Villodas   (Bilboko Irola Irratia)

Iñigo Terradillos    (Tolosaldeko Ataria)

Ion Salgado    (Gara)

Ion Telleria Barrena    (Gara)

Iraitz Madariaga   (Udako Euskal Unibertsitatea)

Iraitz Salegi Zezeaga    (Topatu.info)

Irantzu Pastor    (Freelance)

Irantzu Sagarminaga   (Uribe Kostako Hiruka)

Irati Elizalde

Irati Goitia Zumalde    (Goiena)

Irati Jimenez

Irati Sarasua    (Hamaika Telebista)

Iratxe Eizagirre Aranburu    (Euskadi Irratia)

Iratxe Fresneda    (Kazetaria eta EHUko irakaslea)

Iratxe Retolaza Gutierrez    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Iratxe Celis Asla    (Radio Euskadi)

Irune Berro Urrizelki    (Kazetaria eta politikaria)

Irune Lasa   (Berria)

Itsaso Estarrona Elizondo    (Arabako Alea aldizkaria)

Itsaso Esteban Urtiaga    (Durangaldeko Anboto)

Itsaso Zubiria Etxeberria

Itxaso Fernandez Astobiza    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Itzea Urkizu Arsuaga    (Tolosaldeko Ataria)

Iurre Bidegain    (Kazeta.eus)

Ivan Santamaria    (Berria)

Izar Mendiguren Cosgaya    (Aiaraldea.eus)

Izarne Olano Pellejero

Izaro Aulestiarte    (Berriketan)

Izaskun Beraza Ormazabal

Jabi Zabala    (Bilbo Hiria irratia)

Jaione Ayestaran Braceras    (Deustualdeko Prest! aldizkaria)

Jaione Carpintero Martin    (Euskal Telebista)

Janire Arrondo    (Goierriko Hitza)

Jakes Goikoetxea    (Berria)

Jasone Agirre Garitaonandia    (Euskal Telebista)

Javi Julio    (Freelance argazkilaria)

Javi Urkiza    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Javier Domínguez Martínez    (Radio Euskadi)

Javier Vizcaíno Nieto    (Grupo Noticias)

Joanes Etxebarria   (Iparraldeko Hitza)

Jokin Bereziartua    (Goiena)

Jokin Labayen Iraeta

Jokin Sagarzazu    (Berria)

Jon Abril Olaetxea

Jon Aranburu    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Jon Artano Izeta    (Euskal Telebista)

Jon Barandi    (Berria)

Jon Berezibar Urizar    (Goiena)

Jon Elortza Mujika    (Euskal Telebista)

Jon Fernandez    (Berria)

Jon Intxaurraga    (Zuzeu.eus)

Jon Olano    (Berria)

Jon Ordoñez Garmendia    (Berria)

Jon Ormazabal Galarza    (Gara)

Jon Orzaiz Galarza    (Nafarroako Hitza)

Jon Rejado Vigalondo    (Berria)

Jon Torner Zabala    (Argia)

Jon Ander Gorospe Olazabal    (Euskal Telebista)

Jon Mikel Fernandez    (Info7 Irratia)

Jonebati Zabala Monasterio

Joni Ubeda

Jose Maria Pastor Gonzalez    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Joseba Azpeitia Eizagirre

Joseba Derteano    (Durangaldeko Anboto)

Joseba Andoni Ullibarri    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Josu Amezaga    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Josu Martinez Urdaci    (Ultzamaldeko Pulenpe aldizkaria)

Josu Santesteban

Josune Velez de Mendizabal    (Euskadi Irratia)

Joxe Rojas    (TOKIKOM)

Joxe Juan Ugalde Ordoki

Joxe Mari Apaolaza Zaldua    (Euskadi Irratia)

Joxe Mari Isasti    (Euskadi Irratia)

Joxerra Senar Elso    (Berria)

Juan De la Vega Senar    (Euskal Telebista)

Juan Carlos Garcia    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Juan Luis Zabal Artetxe   (Berria)

Juan Kruz Lakasta    (Euskalerria Irratia)

Juanan Legorburu Aranburu    (Euskal Telebista)

Juanma Sarasola Murgia

Julen Etxebarria    (Berria)

Julen Etxegarai    (Errenteriako Zintzilik Irratia)

Julen Iriondo    (Goiena)

Julen Nafarrate Aurrekoetxea    (Sopelako Udaleko komunikazio arduraduna)

Julene Frantzesena    (Azpeitiako Uztarria)

June Ansoleaga    (Euskal Telebista)

Karlos Zurutuza    (Freelance)

Karmele Perez Lizarralde    (Mondragon Unibertsitatea MU)

Kattalin Miner

Kepa Matxain Iztueta    (Añorgako 25 Geltokia)

Kepa Ugarte Martiarena    (Uribe Kostako Hiruka)

Koldo Aldalur Irigoien    (Euskal Telebista)

Koldo Alzola    (Gasteizko Hala Bedi irratia)

Koldo Otamendi    (Musikazuzenean.com)

Kristina Zuza    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Kriztof Arotzena    (Euskal Irratiak)

Laia Altarriba Piguillem    (Elcritic.cat / Xarxapeneds.cat)

Laida Zabala Presentación

Lander Arbelaitz Mitxelena    (Argia)

Lander Arretxea Bereziartua    (ZuZeu.eus)

Lander Iruin

Lander Muñagorri Garmendia    (Berria)

Lander Pereiro Landa    (Hamaika Telebista)

Larraitz Mendizuri Arbelaitz    (Tabakalera)

Laura Vara Jimenez    (Errenteriako Zintzilik Irratia)

Leire Ferro Leturia    (Hamaika Telebista)

Leire Goñi Iradi    (Urumeako Kronika)

Leire Iturbe    (Soraluzeko Pil Pilean)

Leire Lardizabal Azurmendi (Arrasateko Udaleko komunikazio arduraduna)

Leire Palacios Egiguren    (Gaztezulo)

Leire Regadas

Libe Mimenza Castillo   (Bilbao Buenas Noticias BBN)

Lide Ferreira Bocos    (Irutxuloko Hitza)

Lide Hernando Muñoz

Linus Finke    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Lohizune Amatria Zabalza    (Berria)

Lorea Agirre Dorronsoro    (Jakin aldizkaria)

Luis Karlos García

Luis Miguel Seron Perez    (Euskadi Irratia)

Luistxo Fernandez Ostolaza

Lur Gil Rey    (Ultzamaldeko Esan Erran irratia)

Lur Mallea Otsoa de Txintxetru    (Bilboaldeko Berton eta Prest! aldizkariak)

Maddalen Iriarte Okiñena    (Euskal Telebista)

Maddi Mochales Zumelaga    (Piztu.info)

Maddi Ane Txoperena Iribarren    (Berria)

Maialen Epalza Atxa    (Iruñerriko Xaloa Telebista)

Maialen Goñi    (Zinea.eus)

Maialen Igartua    (Goierriko Hitza)

Maialen Odriozola Martija

Maialen Unanue   (Berria)

Maider Betelu Ganboa    (Sakanako Guaixe astekaria)

Maider Iantzi Goienetxe    (Gara)

Maider Segurola Dorronsoro    (Euskadi Irratia)

Maier Ugartemendia    (Tolosaldeko Ataria)

Mailo Oiarzabal    (Azpeitiako Uztarria)

Maite Alustiza    (Berria)

Maite Arregi Usabiaga    (Berria)

Maite Asensio Lozano    (Berria)

Maite Bidarte    (Info7 Irratia)

Maite Lamadrid Intxaurraga    (Euskal Telebista)

Malen Aldalur Azpillaga

Marco Bianchi    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Mariasun Monzon Mtnez. De Arenaza    (Gara)

Maribi Ugarteburu Markuerkiaga    (Kazetaria eta politikaria)

Marijo Deogracias Horrillo

Mario Vallejo Muñoz    (Radio Televisión Española RTVE)

Markel Onaindia Txabarri    (Durangaldeko Anboto)

Marta García

Martxelo Diaz    (Gara)

Martxelo Otamendi    (Berria)

Mauricio Rodriguez-Gastaminza   (Irola Irratia)

Miguel Monfort Ayestaran    (Bilbo Hiria Irratia)

Miguel Angel Llamas ‘Pitu’    (Ahotsa.info)

Mikel Carramiñana García

Mikel Elorza    (Berriako kolaboratzailea)

Mikel Fernández    (Barañaingo Plazaberri)

Mikel Garcia Idiakez    (Argia)

Mikel Gasca Sanchez   (Periodismo Digno)

Mikel Iraola    (Tolosaldeko Ataria)

Mikel Jauregi Artola    (Gara)

Mikel Lizarralde Okina    (Berria)

Mikel Natxiondo Etxebarria

Mikel Pastor Rubio

Mikel Rodriguez    (Berria)

Mikel Rotaetxe   (EITB)

Mirari Martiarena Iraola    (Oiartzun Irratia)

Miren Altuna

Miren Arregi    (Goiena)

Miren Garate Zendoia    (Berria)

Miren Mindegia    (Diario de Noticias)

Miren Josu Arrazola    (Euskal Telebista)

Miriam Garcia Etxeberria    (Orioko eta Aiako Karkara)

Myriam Garzia Etxaniz    (Entzun! aldizkaria)

Nagore Ares Amaya

Nagore Belastegi Martin    (Gara)

Nagore Gabilondo    (Ahotsa.info)

Nagore Legarreta Alcelay

Nagore Vega Telletxea    (Sorginetxe kooperatiba)

Naiara Exposito Alberdi

Naiara Roldan de Aranguiz    (Tolosaldeko Ataria)

Naroa Balsategi   (Radio Euskadi)

Naroa Iturri Lizarribar    (Hamaina Telebista)

Nati Abril    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Nekane Zinkunegi    (Info7 Irratia)

NervioFoto kolektiboa

Nerea Andres    (Hamaika Telebista)

Nerea Bedialauneta Alkorta    (Mutriku eta Busturialdeko Hitza)

Nerea Ganzarain Fuente    (Piztu.info)

Nerea Goti    (Gara)

Nerea Lizarralde    (Irutxuloko Hitza)

Nerea Pikabea Amundarain    (Euskadi Irratia)

Nicolas Xamardo Gonzalez    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Ninbe Moreno Errazti    (Bilboko Uriola)

Noé López Albizu    (Barañaingo Plazaberri)

Nora Arbelbide    (Berria)

Oier Aranzabal    (Zuzeu.com)

Oier Araolaza Arrieta    (Dantzan.eus)

Oier Azkarraga Grajales    (Infozuia.net)

Oier Guillan Bermudez    (Hitzen Uberan)

Oihan Vitoria    (Berria)

Oihana Cabello Elorriaga    (Lea-Artibai, Mutriku eta Busturialdeko Hitza)

Oihana Elduaien

Oihana Etxebarrieta Legrand

Oihana Llorente Arretxea    (Gara)

Oihane Larretxea    (Gara)

Oinatz Aizpuru    (Info7 Irratia)

Olatz Artola Apezteguia    (Orio eta Aiako Karkara)

Onintza Lete Arrieta    (Urola Kostako Hitza)

Oroitz Zabala Cia    (Ahotsa.info)

Oscar Fernández Martín

Patricia Presencio Mateo

Patxi Azpillaga Goenaga    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Patxi Berhouet

Patxi Gaztelumendi

Patxi Larrion Galdeano

Peio Garcia Amiano    (Diario Vasco)

Peio Ormazabal Villanueva    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Pello Zubiria Kamino    (Argia)

Ramon Santxez Zabaleta    (Euskadi Irratia)

Rebeka Calvo    (Tolosaldeko Ataria)

Roberto Moso Gil    (Radio Euskadi)

Ruben Olazti    (Ahotsa.info)

Ruben Abal Monteagudo    (Euskal Telebista)

Ruben Pascual    (Gara)

Saioa Alkaiza Guallar    (Berria)

Saioa Baleztena Rubi    (Gaztezulo)

Saioa Fernandez de Aranguiz    (Hirinet.net)

Samara Velte    (Berria)

Samuel Pasandin    (Aiaraldea.eus)

Sergio Labayen Alonso    (Ahotsa.info)

Shanti Zurbano Villate    (Egin egunkariko kazetari ohia)

Silvia Martinez Bujan   (Bilboko Irola Irratia)

Sixto Iturriagagoitia    (Euskadi Irratia)

Tasio    (Gara)

Teresa Agirreazaldegi    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Toresa Toda Iglesia

Txabi Alvarado Bañares    (Aiaraldea egunkaria)

Txapa Irratiko asanblada (Bergara)

Txema Ramirez de la Piscina Martinez    (Euskal Herriko Unibertsitatea EHU)

Udane Migeltorena Tolosa

Unai Aranzadi    (Independent Docs)

Unai Beroiz    (Freelance)

Unai Brea    (Argia)

Unai Gartzia    (Gasteizko Hala Bedi Irratia)

Unai Redin   (Ahotsa.info)

Unai Zubeldia    (Berria)

Urko Apaolaza Avila    (Argia)

Urko Aristi Urdampilleta    (Euskal Telebista)

Urtzi Urkizu    (Berria)

Urtzi Urrutikoetxea    (Euskal Telebistako kazetaria eta
Euskal PENeko lehendakaria)

Uxue Alberdi Estibaritz

Uxune Martinez Mazaga

Xabier Euzkitze

Xabier Letona    (Argia)

Xabier Martin    (Berria)

Xabier Meabe Sarriegi

Xabier Landabidea Urresti     (97 Irratia eta Bilbo Hiria Irratia)

Xabier Larrañaga Ormazabal

Xabier Sagardia Sarasa   (Entzun!)

Xabier Sukia Etxebarria    (Euskadi Irratia)

Xabier Zaldua Olabeaga    (Euskal Telebista)

Xabin Makazaga Uranga    (Berria)

Xavi Bosch Llufriu    (La Directa – Directa.cat)

Ximun Uthurralt    (Euskal Irratiak)

Xixili Egiguren Perea

Xoán R. Sampedro    (Novas de Galiza)

Zihara Enbeita Gardoki

Zuberoa Iturburu Lopez-Pantoja